2013-14 Term 1 G1

From Interaction Design and Prototyping
Jump to: navigation, search
Home Assignments G1 G2 Technology


Team List

You will form a team in week 3. Create a row in the table for your team.

# Team Project Members
1 Victorious Secret

0019G1T1-VictoriousSecret-151113 1.jpg

SaboChores
  1. Freda Tan Yi Cui
  2. Denise Wong Kar Lin
  3. Rafael Loh Yi Song
  4. Agurz Gary Leong
2 Pride

IMEI 359778/04/347313/9 (ret)

0008G1T2Pride-151113 1.jpg

RopeTo4.3
  1. HARYONO
  2. FU YU
  3. ZHANG FAN
  4. WANG CAN
3 JCube

IMEI 359778/04/347339/4 (ret)

0009G1T3JCube-151113 1.jpg

Spoty!
  1. LIM WEN ZHENG LYNNETTE
  2. SIAH WEI QIANG
  3. ONG SEN CHIAN
  4. SEBASTIAN KIRAN JOY
4 3plus1G

0010G1T4-3plus1G-151113 1.jpg

Change: Fit Meet (Change from Bizshfyt.com on week 6)

Previous : Bizshfyt.com

Current : Fit Meet

  1. WONG KEE SIANG GLEN
  2. Chan Si Hui
  3. KEE ENG SEN
  4. FARIQ BIN SAID
5 Twinkle Twinkle

IMEI 359778/04/268723/4 (ret)

0018G1T5-TwinkleTwinkle-151113 1.jpg

BrainJuice
  1. YE QIAN
  2. CHEONG EE CHIEN MICHAEL
  3. TOH WILLIE
  4. JIANG HUIWEN
6 Evil Geniuses

1459268 10151791625493354 967976517 n.jpg

Automated Scheduling System
  1. Koh Han Hui
  2. Lim Jing Yi
  3. Lai Weizheng
  4. Robyn Cheng King
7 Time Keeper

IMEI 359778/04/347347/7 (ret)

0014G1T7-TimeKeeper-151113 1.jpg

IsTime
  1. Peng Jian Zhang
  2. Hong Huimin
  3. Lei Shaorui
  4. Tan Tian Wen
8 Invenio

Most Likely to succeed Award

IMEI 359778/04/268320/9 (ret)

200px

SIMTech - Smart Phone based product identification application
  1. William Chung
  2. Jen Low
  3. Lim Quan Heng
  4. Benjamin Tan
9 25Hours

IMEI 359778/04/347348/5 (ret)

0015G1T9-25Hours-151113 1.jpg

25Hours: TimeViewer
  1. TAY HUI SHIA
  2. Bay Ming Yih Xavier
  3. GOKARN Ila Nitin
  4. Seah Siu Ngee
10 HAPZ

Best Visual Design Award

0016G1T10-Hapz-151113 1.jpg

HR Management System
  1. Woo Yu Mei Fiona
  2. Tan Mei Zhen
  3. Tan Yun Xi
  4. Lee Yi Xian
11 Minerva

IMEI 359778/04/347321/2 (ret)

0017G1T11-Minerva-151113 1.jpg

EZHealth
  1. SUN Fangzhou
  2. LIU Zeyao
  3. Chuah Li Xian
  4. Lim Ken Khoon
0 <TeamName> <ProjectName>
  1. Student Name
  2. Student Name
  3. Student Name
  4. Student Name

Student List

If your name is not listed below, please inform the instructor.

AGURZ GARY LEONG KWOK WAI Bay Ming Yih Xavier Chan Si Hui
CHEONG EE CHIEN MICHAEL CHUAH LI XIAN FARIQ BIN SAID
FREDA TAN YI CUI FU YU GOKARN ILA NITIN
HARYONO HONG HUIMIN JIANG HUIWEN
KEE ENG SEN KOH HAN HUI LAI WEIZHENG
LEE YI XIAN LEI SHAORUI LIM JING YI
LIM KEN KHOON LIM QUAN HENG LIM WEN ZHENG LYNNETTE
LIU ZEYAO LOH YI SONG LOW RE JIE JEN
ONG SEN CHIAN PENG JIAN ZHANG ROBYN CHENG KING
SEAH SIU NGEE SEBASTIAN KIRAN JOY SIAH WEI QIANG
SUN FANGZHOU TAN KEI RONG BENJAMIN TAN MEI ZHEN
Tan Tian Wen TAN YUN XI TAY HUI SHIA
TOH WILLIE WANG CAN WILLIAM CHUNG WUI LUN
Wong Kar Lin Denise WONG KEE SIANG GLEN WOO YU MEI FIONA
YE QIAN ZHANG FAN